Spor Kulübü

Titan Akademi Spor Kulübü takımları Basketbol ve Voleybol branşlarında resmi liglerde mücadele etmektedir. Kulüp takımlarımız Minik, Küçük, Yıldız, Genç ve A takımlar seviyelerinde TBF (Türkiye Futbol Federasyonu) ve TVF (Türkiye Voleybol Federasyonu) ‘nin düzenlemiş olduğu resmi liglerde mücadele etmektedir. Takımlarımızı resmi liglerin dışında da bazı özel ve resmi liglere de sokarak daha fazla maç oynamalarını ve tecrübe kazanmalarını amaçlıyoruz. Katıldığımız özel ligler arasında BOB ligi, UAL Lig, Gelişim Ligi ve Junior Lig vardır. Spor kulübümüzde yer alan sporcularımız bu liglerde lisanslı oynama şansı yakalayarak profesyonelliğe ilk adımlarını atmış oluyorlar.

Takım sporlarına yeni başlayan bir oyuncunun, birkaç antrenmandan sonra ilk söylediği cümle ‘’Koç Ne Zaman Maç Yapacağız “ dır. Rekabet içinde olmak ve başka takımlarla mücadele etmek sporcunun doğasında vardır ama bizim öncelikli hedefimiz, her sporcunun bireysel olarak gelişmesi, sosyal olması, kazanma-kaybetme duygularını bilmesi, hayatta her ne olursa olsun yıkılmadan ayakta kalabilmesi, arkadaşlarıyla paylaşmayı öğrenmesi, bir takımın parçası olması ve spor disiplinini kazanmasıdır. Aslında biz çocuklara sadece bir spor hizmeti vermiyoruz, aynı zamanda onların hayata hazırlanmalarını da sağlıyoruz ve bu yolda sporu bir araç olarak kullanıyoruz.

Antrenmanlar sırasında koçların dikkatini çeken ve kendisini geliştiren sporcular kulüp takımlarında oynama şansı da yakalıyor. Spor kulübü takımlarımıza girmek isteyen oyuncuları seçerken ilk olarak kendi spor okullarımızda yetişen sporcuları tercih ediyoruz. Sezon içinde yapılan seçmelerde, okul maçlarında izlenen sporcularla ve Titan Akademi’ye katılmak isteyen farklı takımlardaki oyuncularla takımlarımızı yıl içinde de güçlendirebiliyoruz. Kulüp takımlarımıza oyun seviyesi yüksek (Fizik ve teknik anlamda) ve örnek bir sporcu kültürüyle mücadele eden sporcular kazandırmak en büyük hedefimizdir.