Voleybol Okulu

Voleybol okulu nedir ve neler kazandırır?

Voleybol okulu hafta sonları yapılan sportif bir sosyal faaliyet olarak gözükse de çocukların kişilik gelişimini önemli derecede etkileyen bir çalışmadır. Basketbol okuluna devam eden çocuk sezon içerisinde yeni dostluklar kurar, fiziksel olarak güçlenir, reflekslerini geliştirir, kazanmayı/kaybetmeyi ve bu duyguları hazmetmeyi öğrenir. Tüm bunların ötesinde bir takımın parçası olur. Bu nedenle Voleybol Okulu aslında hayat okuludur. Paylaşmak, mücadele etmek, engeller karşısında pes etmemek, düştüğün de yeniden ayağa kalkabilmek; basketbol sporu aracılığı ile bir çocuğa öğretilebilecek en değerli davranışlardır. Bu davranışlar, içeriği özenle hazırlanmış iyi bir program ve bu programı uygulayacak nitelikli antrenörler ile gerçekleşir.

Voleybol Okuluna 6 yaşından itibaren alıyoruz

Antrenmanlarımız Cumartesi ve Pazar günleri yapılmakta ve süresi 60 dakikadır. Yaş grubu olarak en ufak yaş 5 en büyük yaş 17’dir. Spor okulu antrenmanlarımız Ümraniye Bölgesinde bulunan Bilge Soyak İlkokulu’nda yapılmaktadır.

Voleybol okulunda asla pes etmemeyi, takım olmayı ve doğru voleybol teknikleri öğreniyorum.

Voleybol okulunda yapılan faaliyetler ile çocuklara ve gençlere basketbolun incelikleri öğretilirken; onları iyi bireyler olarak yetiştirmek ve özgüvenlerini güçlendirmek hedefleniyor. Yapılan antrenmanlarda sporcularımızla yakından ilgilenen antrenörlerimiz onların bireysel gelişmesine katkı sağlarken aynı zamanda da takım birlikteliğinin önemi ve hedeflere ulaşırken en önemli konunun takım bütünlüğü olduğunu vurguluyor.

Antrenmanlarda çok çalışıyoruz ve bunun sonucu olarak da gelişiyoruz

Voleybol sporunun gereksinimlerinden olan kuvvet, çabukluk ve fiziksel dayanıklılık çerçevesinde antrenman yapan sporcularımız yapılan antrenmanla en üst seviyede gelişir. Sezon içerisinde yapılan antrenmanlarımızda yıllık planlar çerçevesinde hazırlanan programlarda her sporcumuzun bireysel olarak parmak pas, manşet pas, servis, smaç, koordinasyon, el becerilerinin gelişmesi ve oyun bilgisi konularında çalışmalar önceliklidir.

Koçlar çocuklara rol model olabilecek profesyonel eğitmenlerden oluşuyor

Titan Akademi olarak sporcularımızın hem ruhsal, hem de fiziksel gelişimine önem veriyoruz. Bu nedenle koç kadromuzu iyi eğitim almış, antrenörlük belgesine sahip, sosyal zekâsı ve iletişim becerileri yüksek koçlar arasından seçiyoruz. Bunlara ek olarak Titan Akademi bünyesinde, sporcu psikolojisi ve çocuk- aile iletişimi konusunda uzman, sporcularımızın hayata hazırlanmalarında onlara destek olabilecek ve her an başvurabilecekleri bir psikoloğumuz da bulunmaktadır.

Titan Akademi Voleybol Okullarında 3 farklı seviye bulunmaktadır

Voleybol antrenmanlarına ilk defa başlayan bir kişi öncelikle yaş, seviye ve fiziki durumuna göre koçları tarafından uygun olan antrenmana yönlendirilir. Çıkacağı ilk deneme antrenmanından sonra hangi grupta antrenman yapacağı hem sporcuya hem de ailesine bildirilir. Grubu belli olduktan sonra yapılan yıllık antrenman programlarına göre sporcunun ilerleyeceği ve kendini geliştireceği seviyeler aşağıda ki gibi belirir. Her seviyede farklı şeyler öğrenir, kendini geliştiren sporcular spor kulübü takım antrenmanlarına davet edilir.

1.Seviye / Başlangıç Seviyesi

2.Seviye / Orta Seviye

3.Seviye / Üst Düzey seviyesi