Basketbol Okulu


- SALON:

  1. Salon: TEB Ataşehir Anadolu Lisesi
  2. Salon: Bilge Soyak İlkokulu

- TARİHLER: Eylül ayından Haziran sonuna kadar

- YAŞ GRUBU: 5 – 16 yaş

- SEVİYELER: Basketbola yeni başlayan ya da kendini geliştirmek isteyen tüm kız/erkek sporculara uygun

- ÇALIŞMA GÜNLERİ: Cumartesi ve Pazar

- ANTRENMAN SÜRESİ: 60 Dakika

Basketbol Okuluna 5 yaşından itibaren alıyoruz

Antrenmanlarımız Cumartesi ve Pazar günleri yapılmakta ve süresi 60 dakikadır. Yaş grubu olarak en ufak yaş 5 en büyük yaş 16’dir. Spor okulu antrenmanlarımız Anadolu Yakasında bulunan iki salonda yapılmaktadır. Bunlar Ümraniye Bölgesinde bulunan Bilge Soyak Ortaokulu ve Ataşehir’de bulunan TEB Ataşehir Anadolu Lisesinde yapılmaktadır.

Basketbol okulunda asla pes etmemeyi, takım olmayı ve doğru basketbol teknikleri öğreniyorum

Basketbol Okulunda yapılan faaliyetler ile çocuklara ve gençlere basketbolun incelikleri öğretilirken; onları iyi bireyler olarak yetiştirmek ve özgüvenlerini güçlendirmek hedefleniyor. Yapılan antrenmanlarda sporcularımızla yakından ilgilenen antrenörlerimiz onların bireysel gelişmesine katkı sağlarken aynı zamanda da takım birlikteliğinin önemi ve hedeflere ulaşırken en önemli konunun takım bütünlüğü olduğunu vurguluyor.

Antrenmanlarda çok çalışıyoruz ve bunun sonucu olarak da gelişiyoruz

Basketbol sporunun gereksinimlerinden olan hız, sürat, çeviklik ve fiziksel dayanıklılık çerçevesinde antrenman yapan sporcularımız yapılan antrenmanla en üst seviyede gelişir. Sezon içerisinde yapılan antrenmanlarımızda yıllık planlar çerçevesinde hazırlanan programlarda her sporcumuzun bireysel şut tekniği, top hâkimiyeti ve kontrolü, savunma – hücum prensipleri, oyun bilgisi konularında çalışmalar önceliklidir.

Koçlar çocuklara rol model olabilecek profesyonel eğitmenlerden oluşuyor

Titan Akademi olarak sporcularımızın hem ruhsal, hem de fiziksel gelişimine önem veriyoruz. Bu nedenle koç kadromuzu iyi eğitim almış, antrenörlük belgesine sahip, sosyal zekâsı ve iletişim becerileri yüksek koçlar arasından seçiyoruz.

Titan Akademi Basketbol Okullarında 4 farklı seviye bulunmaktadır

Basketbol antrenmanlarına ilk defa başlayan bir kişi öncelikle yaş, seviye ve fiziki durumuna göre koçları tarafından uygun olan antrenmana yönlendirilir. Çıkacağı ilk deneme antrenmanından sonra hangi grupta antrenman yapacağı hem sporcuya hem de ailesine bildirilir. Grubu belli olduktan sonra yapılan yıllık antrenman programlarına göre sporcunun ilerleyeceği ve kendini geliştireceği seviyeler aşağıda ki gibi belirir. Her seviyede farklı şeyler öğrenir, kendini geliştiren sporcular spor kulübü takım antrenmanlarına davet edilir. BAŞLANIGIÇ – ORTA – İLERİ – TAKIM SEVİYESİ